“Ne tikai mēs tad varam parādu lēnām sākt dzēst, bet viņš arī nākotnē nekļūs par slogu valsts sociālās apdrošināšanas sistēmai, jo viņš būs maksājis sociālās apdrošināšanas iemaksas.
Lai pierādītu alimentu nemaksāšanu, ir nepieciešams saglabāt visus maksājumu pierādījumus, piemēram, bankas izrakstus, čekus vai citus dokumentus, kas apliecina maksājumu veikšanu vai neveikšanu. Tāpat ir svarīgi saglabāt tiesas lēmumu par alimentu noteikšanu.
"Es arī iedomājos parādnieku 80–ninety gadu vecumā, un tad viņš atskatīsies uz savu dzīvi, ko viņš domās – labi, ka izdevās nesamaksāt, labi, ka ietaupīju šo naudu.
"Proti, sabalansēt šo ieturējumu apmēru, un tas ir viens no veidiem, kā parādniekus varētu dabūt legālajā darba tirgū, kas savukārt nozīmētu, ka mēs ieturam katru mēnesi mazāk, bet ar cerību, ka mēs to varam darīt ilgstošākā laika intervalā.
Viņa stāstīja, ka parādniekiem ir daudz un dažādu liegumu. Piemēram, viņi nevar vadīt automašīnu, spēlēt azartspēles un izmantot šaujamieročus.
"Es kā tiesu izpildītāja aicinu atmest emocijas. Gadās tā, ka beidzot uz saziņu nāk parādnieks, uzturlīdzekļu nemaksātājs. Viņš saprot, ka ir jāmaksā un grib par kaut ko vienoties, jautājumus sakārtot.
Palielināt, iespējams, apmēru tām grupām, kurām to tiešām visvairāk vajag. Proti, tiem iesniedzējiem, kas, iespējams, ir mazturīgi check here vai trūcīgi, tad objektīvi šiem iesniedzējiem tas lielākais apmērs tiešām ir vairāk vajadzīgs nekā varbūt pārējiem iesniedzējiem," norādīja Ilgaža.
Azartspēļu un izložu likums paredz, ka personas, kurām ir parādi par alimentu maksājumiem, var tikt iekļautas azartspēļu pašatteikušos personu reģistrā. Šis reģistrs ir pieejams azartspēļu organizētājiem, un tas ļauj tiem atteikt šādām human beingām dalību azartspēlēs.
"Viņiem pašiem nekas nepieder. guess viņiem ir šie īpašumi reģistrēti vai nu uz vecāku vai dzīvesbiedru, vai brāļu, māsu vārdiem," piebilda Rone.
Piespiedu piedziņa var ietvert dažādus pasākumus, piemēram, parāda piedziņu no nemaksātāja ienākumiem vai īpašuma. Tas var ietvert arī bankas kontu bloķēšanu, nekustamā īpašuma vai citu vērtīgu mantu arestu un izsoli.
Jo savulaik mēs vēlējāmies šādu ierobežojumu iestrādāt likumā, un tobrīd ātro kredītu aizdevēju pārstāvji minēja, ka viņi jau šobrīd to ņem vērā un nekādus aizdevumus nesniedzot un patiesībā viss jau notiekot,” stāstīja TM pārstāve.
Sabiedrības domas par alimentu nemaksātājiem bieži vien ir negatīvas, jo šāda rīcība tiek uzskatīta par bezatbildīgu un neētisku. Daudzi uzskata, ka vecākiem ir pienākums rūpēties par saviem bērniem, un alimentu nemaksāšana tiek uztverta kā bērnu tiesību pārkāpums.
Kruka stāstīja, ka daudzus gadījumus ietekmē arī savstarpēji aizvainojumi. “Bet ir arī gadījumi, kad ir vēl neizsāpēta sāpe par attiecību sabrukumu. Tas ir tā kā aiz spīta.
Viņas meita ir viena no vairāk nekā thirty tūkstošiem bērnu Latvijā, kuriem viens no vecākiem nemaksā alimentus.